איך לחשב נכון מחיר מנה לחתונה?
על פי מה נקבע מחיר מנות בחתונה

הרשו לנו לנחש: השאלה שאתם בעיקר מחכים לשאול את נציג מתחם האירועים בו אתם מתעניינים היא "כמה עולה מנה אצלכם?". לו רק היה ניתן, היינו משתפים אתכם במחיר שלנו ב-LARA כבר עכשיו. עם זאת, מחירי המנה משתנים בהתאם לגודל האירוע (מספר האורחים), העונה בה אתם רוצים להתחתן והיום בשבוע. רק כשיהיו ברשותנו הפרטים האלו, נוכל להציע מחיר מנה לחתונה. 

אז עד שניפגש לפגישה ראשונה ומרגשת במתחם האירועים שלנו, נחלוק אתכם מידע שעשוי לתרום לכם בארגון כלכלי-אחראי באירוע: איך נכון לחשב את המחיר המנה באירוע החתונה? 

מחיר מנה לחתונה בחורף 2023

אז החורף הגיע, אבל זה לא אומר שאין חתונות כי קר בחוץ!

מחיר מנה לחתונה בחורף, למעשה לא שונה בין מחיר למנה בעונה אחרת, כמו שנפרט בהמשך.

איך לא מחשבים מחיר מנה לחתונה?

לא, לא טעינו, ואנחנו באמת מעוניינים להשיב על השאלה המופיעה בכותרת. אז איך מרבית הזוגות מחשבים לרוב מחיר מנה לחתונה ומדוע חישובם שגוי? הנה התשובה: מניסיוננו, זוגות מאורסים מחשבים את מחיר המנה אך ורק לפי המחיר שניתן להם מאולם האירועים. לדוגמא: X שקלים מנה לאורח כפול מספר האורחים = עלות האירוע. האמנם? אין ספק כי את מרבית התקציב תשקיעו במתחם האירועים בו תתחתנו, אך אל תשכחו לרגע: ההוצאות שלכם לא מסתכמות כאן. ולכן, לא נכון לחשב כך את מחיר המנה.

אז איך נכון לחשב את מחיר המנה באירוע חתונה?

אחרי שהצגנו בפניכם את השיטה לפי כדאי שלא לחשב את מחיר המנה כשאתם בוחנים אולמות לחתונה, עקבו אחר השיטה עליה אנו ממליצים – צעד אחר צעד:

  • קבלו הצעת ממחיר ממתחם האירועים עבור מנה, והכפילו את המחיר בכמות המוזמנים שלכם. לדוגמא: X שקלים כפול 300 מוזמנים. 
  • חשבו את סכום הכסף שיהיה עליכם להשקיע בכל הספקים באירוע. לדוגמא: צלם, דיג'י, ספק אטרקציות וכיוצא בזה.
  • חלקו את הסכום שקיבלתם (עלות מתחם האירועים + עלות כל הספקים) במספר האורחים והנה לכם: מחיר מנה לחתונה.

ומדוע כדאי לחשב את עלות המנה לפי שיטה זו? מסיבה פשוטה: אתם רוצים לקבל הערכה באשר לסיכוייכם לכסות את האירוע. מבלי שתכניסו לחישוב שלכם את עלות הספקים, הרי שאתם עלולים לקבל תמונה שגויה שעלולה לפגוע בניהול התקציב שלכם ובהחלטות שתקבלו. 

טיפ מאיתנו: תעדו את כל (!) ההוצאות הצפויות

המלצתנו אליכם היא לתעד את כל ההוצאות הצפויות הרלוונטיות לחגיגת החתונה, זאת בכדי שתוכלו לדעת בכל רגע נתון אם אתם עומדים בתקציב או חורגים ממנו. אין לנו ספק כי הוצאות כדוגמת מתחם אירועים, תקליטן, צלם וידאו, צלם סטילס, צלם מגנטים ושמלת כלה, תכניסו לחישוב מבלי לחשוב פעמיים. עם זאת, לא תמיד מייחסים חשיבות להוצאות "קטנות" כדוגמת הדפסת הזמנות, אישורי הגעה, הסעות וכיוצא בזה. הטיפ שלנו: הכניסו לחישוב הכללי שלכם כל הוצאה – מקטנה ועד גדולה, כך שתוכלו לחגוג לא רק באהבה גדולה, אלא גם בראש שקט. 

יש לכם שאלות נוספות אודות מחיר מנה לחתונה? תרצו לתאם איתנו פגישה ב-LARA? התקשרו כעת לטלפון שמספרו  – 053-425-4918

טיפים
נוספים

תפריט

1
היי :) רוצים לשוחח?
שוחחו עם נציג של לארה אירועים
דילוג לתוכן